Uncategorized

KOMPENDIUM KWIATÓW ŚLUBNYCH

Jakie kwiaty wybrać na ślub?
Kwiaty pełnią bardzo ważną rolę podczas ceremonii ślubu oraz przyjęcia weselnego. To podstawa każdej dekoracji.
Zastanawiacie się jakie kwiaty wybrać, jaka powinna być ich ilość oraz w jakim kolorze dopasować wiązankę ślubną i co najważniejsze – ile to będzie kosztować?
Przed ostatecznym wyborem kwiatów oraz ich ilością, należy zwrócić uwagę na to jaki efekt chcecie uzyskać. Podstawą wyboru odpowiednich kwiatów będzie Wasz budżet. Na samym początku zastanówcie się gdzie chcielibyście aby takie dekoracje kwotowe były oraz jakie miejsca ozdabiały?

Najistotniejszym kwiatowym elementem jaki powinien dopełniać całość w ślubnym stroju to zakup kwiatów do bukietu ślubnego Panny Młodej, do bukietu dla Świadkowej, oraz do butonierek dla Pana Młodego i Świadka. Dodatkowo Pary Młode decydują się na dekoracje kwiatowe kościoła lub USC, sali weselnej, samochodu, którym będą jechać do ślubu, ścianki, która będzie stała za Państwem Młodym na sali weselnej oraz miejsca gdzie będą przygotowania przed całą uroczystością oraz samo błogosławieństwo.

Kolejną kwestią i jednocześnie jedną z najważniejszych zasad przy organizacji ślubu jest spójność! Dotyczy to również kwiatów. Istotne jest aby każda z dekoracji kwiatowych (w bukiecie ślubnym, kompozycji w kościele, w dekoracji sali weselnej itp.) była spójna oraz składała się z tych samych kwiatów lub przynajmniej występowała w tej samej kolorystyce. Ilość kwiatów w każdej z tych dekoracji nie musi być taka sama, ważne natomiast jest to aby zachować ład i porządek.  

Kolejną kwestią, o której Panny Młode często zapominają to dostępność kwiatów w miesiącu, w którym planowany jest ślub. Należy pamiętać, że kwiaty sezonowy są tańsze niż te, które musimy w danym miesiącu sprowadzać z zagranicy. Np. piwonie będą dużo tańsze latem niż zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *