Pracownia Ślubów

Jakie kwiaty wybrać na ślub?

Kwiaty pełnią bardzo ważną rolę podczas ceremonii ślubu oraz przyjęcia weselnego. To podstawa każdej dekoracji. Zastanawiacie się jakie kwiaty wybrać, jaka powinna być ich ilość oraz w jakim kolorze dopasować wiązankę ślubną i co najważniejsze – ile to będzie kosztować? Przed ostatecznym wyborem kwiatów oraz ich ilością, należy zwrócić uwagę na to jaki efekt chcecie uzyskać. Podstawą wyboru odpowiednich kwiatów będzie Wasz budżet. Na samym początku zastanówcie się gdzie chcielibyście aby takie dekoracje kwotowe były oraz jakie miejsca ozdabiały?

Najistotniejszym kwiatowym elementem jaki może pojawić się w dniu ślubu jest dekoracja samej uroczystości oraz dekoracja miejsca, w którym odbędzie się przyjęcie weselne.

Dodatkowo nalezy pomyśleć o zakupie kwiatów do bukietu ślubnego Panny Młodej, do bukietu dla Świadkowej, oraz do butonierek dla Pana Młodego i Świadka, jak również dekoracji miejsca gdzie będą przygotowania przed całą uroczystością oraz samo błogosławieństwo.

Kolejną kwestią i jednocześnie jedną z najważniejszych zasad przy organizacji ślubu jest spójność! Dotyczy to również kwiatów. Istotne jest aby każda z dekoracji kwiatowych (w bukiecie ślubnym, kompozycji w kościele, w dekoracji sali weselnej itp.) była spójna oraz składała się z tych samych kwiatów lub przynajmniej występowała w tej samej kolorystyce. Ilość kwiatów w każdej z tych dekoracji nie musi być taka sama, ważne natomiast jest to aby zachować ład i porządek.

Kolejną kwestią, o której Panny Młode często zapominają to dostępność kwiatów w miesiącu, w którym planowany jest ślub. Należy pamiętać, że kwiaty sezonowy są tańsze niż te, które musimy w danym miesiącu sprowadzać z zagranicy. Np. piwonie będą dużo tańsze latem niż zimą.

Wybór kwiatów na ślub zależy od preferencji pary młodej, ich stylu i kolorów, które chcieliby mieć podczas ceremonii. Oto kilka popularnych kwiatów często wybieranych na śluby:
- Róże: Są klasycznym rozwiązaniem na ślub. Róże są dostępne w różnych kolorach i symbolizują miłość i romantyzm.

- Piwonie: symbolizują szczęście, miłość i pomyślność. Są dostępne w różnych kolorach, takich jak różowy, biały, czerwony.

- Lilia: to bardzo eleganckie kwiaty. Symbolizują czystość i niewinność. Mogą być białe, różowe, żółte lub pomarańczowe.

- Hortensje: są dostępne w różnych kolorach, takich jak biały, różowy, fioletowy i niebieski. Są symbolem wdzięczności i delikatności.

- Goździki: dostępne w różnych kolorach. Symbolizują miłość, przyjaźń i oddanie.

- Frezje: są kwiatami o intensywnym zapachu i pięknym wyglądzie. Są dostępne w różnych kolorach, takich jak biały, żółty, żółty, czerwony i fioletowy.

- Gerbery: są dostępne w wielu kolorach. Są symbolem radości i energii.

Pamiętaj, że każdy wybór zależy od waszego gustu, dlatego nie sugeruj się samą symboliką.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ślubnych kwiatów dostępnych w poszczególnych miesiącach to pobierz KOMPENDIUM KWIATÓW ŚLUBNYCH, które napisałam specjalnie dla ciebie.