Uncategorized

Jak wypisać zaproszenia ślubne ?

Jak wypisać zaproszenia ślubne ?

Zastanawiacie się co wpisać w zaproszeniach ślubnych ? Jak poprawnie je wypisać ? Czy kuzyna należy zaposić z osobę towarzyszącą czy jednak wpisać imię i nazwisko jego partnerki?

Jeżeli chcecie aby Wasze wesele nie było jednym z wielu takich samych, nieróżniących się niczym wesel i zostało zapamiętane na dłużej - w pierwszej kolejności zadbajcie o spójny styl lub motyw przewodni wesela. Następnie wybierzcie zaproszenia.
Zaproszenia ślubne są bardzo ważnym elementem podczas organizacji ślubu i wesela. Zawsze radzę moim parom aby wybierały zaproszenia ślubne odpowiednie do wybranego stylu lub motywu przewodniego wesela. Najlepiej wykonane indywidualnie tylko dla nich.

Wypisywanie zaproszeń
Istnieją dwie opcje wypisywania zaproszeń. Pierwsza to ta, w których wypisujemy imiona i nazwiska gości własnoręcznie. Druga to personalizacja czyli imiona i nazwiska gości wypisane są bezpośrednio w drukarni. Nie będę ukrywała, że pierwsza opcja jest najbardziej elegancka, natomiast jest bardzo czasochłonna. Do tej ostatniej musicie stworzyć listę gości z odmienionymi nazwiskami w Wordzie, Excelu lub Notatniku, którą zostawicie w drukarni. 

Pamiętajcie, aby przy wypisywaniu zaproszeń użyć 1 lub maksymalnie 2 czcionek! Jeśli użyjecie zbyt wiele fontów, zaproszenia będą nieczytelne

i chaotyczne.

Kiedy zamówić zaproszenia
Jeśli zastanawiacie się kiedy zamówić zaproszenia to najważniejsze aby przyszły na min. 3-4 miesiące przed ślubem. Natomiast zawsze radzę moim parom aby robiły to już na samym początku planowania wesela. Po ustaleniu listy osób oraz rezerwacji sali, kościoła lub USC powinniście zająć się zaproszeniami i nie odkładać tego na później. Pamiętajcie tylko, aby sprawdzić jaki jest czas oczekiwania na zamówienie. 
Dostarczenie zaproszeń
Według savoir vivre zaproszenia należy dostarczyć gościom najpóźniej 3 miesiące przed ślubem, tak aby goście mogli spokojnie i bez problemu zaplanować sobie ten dzień w swoim kalendarzu. Bardzo nieeleganckie jest zapraszanie gości na ostatnią chwilę.
Zaproszenia należy dostarczyć osobiście lub pocztą.
Kolejność
Bardzo ważną zasadą jest aby wpisać w zaproszeniach w pierwszej kolejności kobietę, następnie mężczyznę, a na końcu dzieci jeśli są zapraszane.
Osoba towarzysząca
Osobę towarzyszącą wpisujemy wtedy, kiedy nie znamy partnerki lub partnera naszego gościa lub nasz gość nie jest w stałym związku.
Jeśli nie poznaliśmy partnerki lub partnera naszego gościa ale wiemy, że są w związku już długi czas, wówczas wpisujemy w zaproszeniu imię i nazwisko tej osoby.
Zawsze bardziej eleganckie jest wpisanie imienia i nazwiska, niż “Osoby towarzyszącej”.
Co powinno zawierać zaproszenie ślubne
Zaproszenie ślubne powinno zawierać najważniejsze informacje, czyli kto zaprasza, kogo zaprasza, na co zaprasza, gdzie i kiedy zaprasza + R.S.V.P

R.S.V.P, czyli inaczej potwierdzenie obecności
Ważne !
Pamiętajcie o odpowiedniej odmianie nazwisk ! Imiona i nazwiska gości powinny być odmienione.

Przykłady treści zaproszeń:

1. Anna Nowak i Jan Kowalski
wraz z Rodzicami
mają zaszczyt zaprosić
Sz.P. Monikę i Piotra Radomskich
na Ślub, który odbędzie się
10.05.2019 roku o godzinie 14.00
w Kościele pw. Św. Katarzyny w Krakowie.
Po ceremonii Zaślubin serdecznie zapraszamy na przyjęcie weselne,
które odbędzie się w Hotelu Starym w Krakowie.

2.
Anna Nowak i Jan Kowalski
wraz z Rodzicami
serdecznie zapraszają
Sz.P. Monikę i Piotra Radomskich
na uroczystość Zaślubin, która odbędzie się
10.05.2019 roku o godzinie 14.00
w Kościele pw. Św. Katarzyny w Krakowie.

Po uroczystości Zaślubin miło nam będzie gościć Sz.P. na przyjęciu weselnym, które odbędzie się w Hotelu Starym w Krakowie.

3.


Anna Nowak i Jan Kowalski
wraz z Rodzicami
mają zaszczyt zaprosić
Sz.P. Monikę i Piotra Radomskich
na uroczystość zawarcia Sakramentu Małżeństwa, która odbędzie się
10.05.2019 roku o godzinie 14.00
w Kościele pw. Św. Katarzyny w Krakowie.

Po uroczystości Zaślubin serdecznie zapraszamy
na przyjęcie w Hotelu Starym w Krakowie.

zdjęcia: pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *